cercador

Agenda

Divendres, 14 de Desembre de 2018

Calendari Agenda: Desembre de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1262728293012
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest any la Fira de Nadal avança la seva celebració. En anys anteriors va ser a mitjans de desembre i enguany els dies 1 i 2. Penses que pot ser millor aquest avançament?

Actualitat

Més noticies

TREBALLEM ALS BARRIS. Actuacions de la Brigada durant aquesta setmana14/12/2018

TREBALLEM ALS BARRIS. Actuacions de la Brigada durant aquesta setmana

Destaquen tasques de senyalització i pintura, actuacions a voreres, asfaltat en fred i feines relacionades amb els actes nadalencs

14/12/2018. La Brigada Municipal continua treballant a diversos punts del municipi fent actuacions de millora als barris. Aquesta setmana s’han prioritzat la pacificació del trànsit a...


Comprar a Vallirana i viatjar amb el VallibúsComerç  14/12/2018

Comprar a Vallirana i viatjar amb el Vallibús

Torna la campanya conjunta amb Unió de Botiguers i el servei de transport urbà

14/12/2018. La campanya “Comerç de Vallirana, parada obligatòria” torna per a aquestes festes de Nadal i el principi del 2019. Una vegada més els comerços adherits a la campanya...


S’anul·la la dinamització del Tió solidari d’aquesta tarda13/12/2018

S’anul·la la dinamització del Tió solidari d’aquesta tarda

A causa de la previsió de pluja

13/12/2018. Demà, de 18 a 20 h, serà el darrer dia per poder col·laborar amb aquesta campanya que recull a la rambla de la Sobirania productes nadalencs que es destinaran al Banc...


Calendari 2019 per a tothomMunicipal  13/12/2018

Calendari 2019 per a tothom

Avui es comença a repartir el calendari editat per l’Ajuntament

13/12/2018. Com cada any l’Ajuntament ha editat el calendari que es repartirà a tots els domicilis del municipi des d’avui i, en funció de la meteorologia, fins al 21 de desembre. El...


El darrer Viure Vallirana del 2018Comunicació  13/12/2018

El darrer Viure Vallirana del 2018

Amb informació sobre els pressupost, el nou pavelló, el Pla Educatiu i Contra el Fracàs Escolar i altres temes.

13/12/2018. Avui es comença a repartir el número 69 de la publicació municipal Viure Vallirana que en els propers dies arribarà a totes les llars del municipi. En portada es destaca...


Campanya #ComerçConscient per potenciar el comerç localComerç  12/12/2018

Campanya #ComerçConscient per potenciar el comerç local

A partir de dissabte 15 es regalaran bosses de tela per eliminar-ne les de plàstic

12/12/2018. Des de l’Ajuntament s’ha posat en marxa la campanya comercial #ComerçConscient, amb l’objectiu de sensibilitzar i promocionar el comerç local, fomentar en la ciutadania...


El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, visita Vallirana12/12/2018

El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, visita Vallirana

Ensenyament, sanitat i territori, els principals temes tractats

12/12/2018. El delegat del Govern a Barcelona, Juli Fernàndez, es va reunir la setmana passada amb l’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez, i els regidors de l’Equip de Govern en una...


Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escolesMedi Ambient i Educació  11/12/2018

Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escoles

Amb la instal·lació de papereres per reciclar

11/12/2018. L’Ajuntament continua impulsant la campanya Ben Net Ben Fet amb diverses accions com la que s’està fent als centres escolars i en aquesta ocasió amb la instal·lació de...


De creuer amb Unió de BotiguersComerç  11/12/2018

De creuer amb Unió de Botiguers

Campanya per a aquest Nadal

11/12/2018. Unió de Botiguers de Vallirana ofereix la possibilitat d’anar de creuer a dues persones que comprin en els seus establiments durant aquest Nadal. La campanya “Sortegem un...


Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantilSolidaritat  10/12/2018

Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantil

Campanya de la Policia Local

10/12/2018. La Policia Local de Vallirana s’afegeix a la campanya “Escuts solidaris” sota el lema “Vallirana amb els valents” per recollir donatius per a la investigació del...


Vallirana amb la Marató TV3 2018Solidaritat  10/12/2018

Vallirana amb la Marató TV3 2018

Diverses activitats diumenge 16 a la rambla de la Sobirania

10/12/2018. Diumenge 16 l’Ajuntament organitza un seguit d’activitats per la Marató de TV3 amb la finalitat de recaptar fons per a la investigació contra el càncer. Les activitats es...


El CEM Vallirana, un any més amb la marató de TV3Solidaritat  10/12/2018

El CEM Vallirana, un any més amb la marató de TV3

Dissabte 15, zumba solidari

10/12/2018. Com en els darrers anys, el CEM Vallirana posarà el seu gra de sorra a la marató de TV3 que se celebra el proper cap de setmana i que té com a destinatari dels fons recollits...


La incidència amb el WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ja està resoltaMedi Ambient  07/12/2018

La incidència amb el WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ja està resolta

El número de WhatsApp ha estat dos dies fora de servei per problemes tècnics aliens al servei, però el telèfon gratuït i el correu electrònic han funcionat amb normalitat

7/12/2018. El telèfon de WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ha estat fora de servei dos dies per problemes tècnics aliens al servei. És per aquest motiu que es prega...


Presentació del llibre Escopir al fang (Redempció), de Jordi RoigCultura  07/12/2018

Presentació del llibre Escopir al fang (Redempció), de Jordi Roig

Dijous, 13 de desembre, a les 19 h, a la Masia Molí de Can Batlle

7/12/2018. L’escriptor Jordi Roig presenta a la Masia el llibre de poemes amb el qual va ser guardonat amb el XLI Premi de Poesia Catalana Josep M. López Picó de Vallirana. La...


El Rei Baltasar busca patges per a Vallirana07/12/2018

El Rei Baltasar busca patges per a Vallirana

Els infants interessats s’hi poden apuntar

7/12/2018. Sa Majestat el Rei Baltasar està preparant la seva visita a Vallirana per a la Cavalcada i convida els infants del municipi que vulguin a ser un dels 9 patges que...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem