cercador

Agenda

Dimecres, 12 de Desembre de 2018

Calendari Agenda: Desembre de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1262728293012
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest any la Fira de Nadal avança la seva celebració. En anys anteriors va ser a mitjans de desembre i enguany els dies 1 i 2. Penses que pot ser millor aquest avançament?

Actualitat

Més noticies

Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escolesMedi Ambient i Educació  11/12/2018

Ben Net Ben Fet: Campanya pel reciclatge a les escoles

Amb la instal·lació de papereres per reciclar

11/12/2018. L’Ajuntament continua impulsant la campanya Ben Net Ben Fet amb diverses accions com la que s’està fent als centres escolars i en aquesta ocasió amb la instal·lació de...


De creuer amb Unió de BotiguersComerç  11/12/2018

De creuer amb Unió de Botiguers

Campanya per a aquest Nadal

11/12/2018. Unió de Botiguers de Vallirana ofereix la possibilitat d’anar de creuer a dues persones que comprin en els seus establiments durant aquest Nadal. La campanya “Sortegem un...


Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantilSolidaritat  10/12/2018

Escuts solidaris per a la investigació del càncer infantil

Campanya de la Policia Local

10/12/2018. La Policia Local de Vallirana s’afegeix a la campanya “Escuts solidaris” sota el lema “Vallirana amb els valents” per recollir donatius per a la investigació del...


Vallirana amb la Marató TV3 2018Solidaritat  10/12/2018

Vallirana amb la Marató TV3 2018

Diverses activitats diumenge 16 a la rambla de la Sobirania

10/12/2018. Diumenge 16 l’Ajuntament organitza un seguit d’activitats per la Marató de TV3 amb la finalitat de recaptar fons per a la investigació contra el càncer. Les activitats es...


El CEM Vallirana, un any més amb la marató de TV3Solidaritat  10/12/2018

El CEM Vallirana, un any més amb la marató de TV3

Dissabte 15, zumba solidari

10/12/2018. Com en els darrers anys, el CEM Vallirana posarà el seu gra de sorra a la marató de TV3 que se celebra el proper cap de setmana i que té com a destinatari dels fons recollits...


La incidència amb el WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ja està resoltaMedi Ambient  07/12/2018

La incidència amb el WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ja està resolta

El número de WhatsApp ha estat dos dies fora de servei per problemes tècnics aliens al servei, però el telèfon gratuït i el correu electrònic han funcionat amb normalitat

7/12/2018. El telèfon de WhatsApp del servei de recollida de voluminosos i poda ha estat fora de servei dos dies per problemes tècnics aliens al servei. És per aquest motiu que es prega...


Presentació del llibre Escopir al fang (Redempció), de Jordi RoigCultura  07/12/2018

Presentació del llibre Escopir al fang (Redempció), de Jordi Roig

Dijous, 13 de desembre, a les 19 h, a la Masia Molí de Can Batlle

7/12/2018. L’escriptor Jordi Roig presenta a la Masia el llibre de poemes amb el qual va ser guardonat amb el XLI Premi de Poesia Catalana Josep M. López Picó de Vallirana. La...


El Rei Baltasar busca patges per a Vallirana07/12/2018

El Rei Baltasar busca patges per a Vallirana

Els infants interessats s’hi poden apuntar

7/12/2018. Sa Majestat el Rei Baltasar està preparant la seva visita a Vallirana per a la Cavalcada i convida els infants del municipi que vulguin a ser un dels 9 patges que...


II Concurs de Pintura Ràpida de ValliranaCultura  05/12/2018

II Concurs de Pintura Ràpida de Vallirana

Diumenge 16 de desembre

05/12/2018. La Regidoria de Cultura organitza el 2n Concurs de Pintura Ràpida que se celebrarà diumenge 16 de desembre. Els participants s’han de presentar a la Masia Molí de Can...


“B.O.M”  (Contes de bruixes, ogres i monstres)Cultura  05/12/2018

“B.O.M” (Contes de bruixes, ogres i monstres)

L’Hora del Conte de desembre

05/12/2018. Dilluns 10 de desembre a les 18 h a la Biblioteca Josep M. López-Picó es podrà gaudir d’una nova proposta de l’Hora del Conte. En aquesta ocasió serà “B.O.M. Contes...


La tardor viscuda a la TalaiaEnsenyament  05/12/2018

La tardor viscuda a la Talaia

Teniu l’enllaç al vídeo elaborat per les docents del centre

05/12/2018. L’Escola Bressol La Talaia ha viscut aquesta tardor amb nombroses activitats l’octubre i el novembre relacionades amb l’estació perquè els infants vagin adquirint...


Aprovada la creació d’un parc de bombers a la zona central del Baix LlobregatPrevenció  04/12/2018

Aprovada la creació d’un parc de bombers a la zona central del Baix Llobregat

La va aprovar el Parlament la setmana passada

04/12/2018. La comissió del Parlament de Catalunya va aprovar incloure en els Pressupostos de la Generalitat per al 2019 una dotació pressupostària per la creació, com a mínim, d’un...


“Lletra a lletra” 2018-19: emparaulem-nosEnsenyament  04/12/2018

“Lletra a lletra” 2018-19: emparaulem-nos

Hi participa el Pompeu Fabra i Dominiques Vallirana

04/12/2018. La setmana passada es va donar inici a la 3a edició del projecte “Lletra a lletra fem municipi” i com en l’any anterior hi participarà l’escola Pompeu Fabra (2n de...


Nadal Musical amb l’Escola Municipal Aureli VilaCultura  04/12/2018

Nadal Musical amb l’Escola Municipal Aureli Vila

La setmana vinent concerts instrumentals i divendres 21 Concert de Nadal

04/12/2018. L’Escola Municipal de Música Aureli Vila la setmana vinent farà els concerts instrumentals dels seus alumnes i organitza per al divendres 21 de desembre el tradicional...


Vallirana viu la 1a Nit de l’EsportEsports  03/12/2018

Vallirana viu la 1a Nit de l’Esport

Reconeixements i premis per a esportistes i entitats locals

03/12/2018. Vallirana va viure dissabte la 1a Nit de l’Esport organitzada per la Regidoria d’Esports, un esdeveniment per premiar i reconèixer la tasca d’esportistes i entitats...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem