cercador

Agenda

Dijous, 19 de Setembre de 2019

Calendari Agenda: Setembre de 2019
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 630123456

ENQUESTA

Consideres interessant que l'Ajuntament de Vallirana incrementi la seva presència a les xarxes socials?

Actualitat

Més noticies

La Tocagresca no es vol perdre la Festa Major!Festes  19/09/2019

La Tocagresca no es vol perdre la Festa Major!

Es manté la seva celebració perquè no es preveu que plogui durant la nit

19/09/2019. La Tocagresca no pensa cedir a les previsions de pluja i es manté dins la programació de la Festa Major tal com estava previst inicialment. L’espai cívic de les Sedes...


Modificació del programa de Festa Major per les previsions de plujaFestes  19/09/2019

Modificació del programa de Festa Major per les previsions de pluja

Alguns actes se suspenen, altres s’ajornen i alguns es reubiquen. Principalment les afectacions són per al dissabte 21

19/09/2019. Segons les darreres previsions del temps i l’informe de la consultoria meteorològica Celsius (adjuntem informe) per al cap de setmana es refermen les prediccions de pluja...


Rebutjada la Proposta de Resolució per al finançament de les activitats del Casal CívicServeis Socials  19/09/2019

Rebutjada la Proposta de Resolució per al finançament de les activitats del Casal Cívic

Es va presentar ahir al Parlament, i feia esment a les activitats del 2018 que va assumir l’Ajuntament

19/09/2019. La Comissió d’Afers Socials del Parlament de Catalunya va rebutjar ahir la Proposta de Resolució presentada pel PSC que demanava l’obertura d’una línia de finançament...


El tren que no va arribarHistòria  19/09/2019

El tren que no va arribar

Xerrada divendres 27 al CEV

19/09/2019. Divendres 27 es farà al Centre Excursionista de Vallirana (CEV) la xerrada “El tren que no va arribar” sobre el projectes que van haver per portar en el seu moment el tren...


Cursos d’anglès: obert el període de les proves de nivellFormació  18/09/2019

Cursos d’anglès: obert el període de les proves de nivell

Les classes s’iniciaran el 21 d’octubre

18/09/2019. Des de Promoció Econòmica s’organitzaran uns cursos d’anglès adreçats a persones en situació d’atur i treballadors/ores en actiu amb l’objectiu de preparar els...


Dissabte 21 la deixalleria romandrà tancadaMedi Ambient  17/09/2019

Dissabte 21 la deixalleria romandrà tancada

Per la festivitat de Sant Mateu

17/09/2019. El dissabte 21 de setembre, festivitat de Sant Sebastià, la Deixalleria Municipal no estarà oberta. Es podrà utilitzar la deixalleria la resta de dies, segons l’horari...


Consulteu les dates de sol·licituds d’ajuts gestionats per Serveis SocialsServeis Socials  16/09/2019

Consulteu les dates de sol·licituds d’ajuts gestionats per Serveis Socials

Per al darrer trimestre de l’any

16/09/2019. Des de Serveis Socials s’ofereixen diversos ajuts a la ciutadania que tenen les seves dates de sol·licitud durant els 3 darrers mesos de l’any. Us detallem a continuació...


“El nom”, l’obra de teatre de Sant Mateu 2019Cultura  16/09/2019

“El nom”, l’obra de teatre de Sant Mateu 2019

Dissabte 28 a les 18 h, amb venda d’entrades des de dissabte 21

16/09/2019. Aquest dissabte 21 es posen a venda les entrades per al teatre de la Festa Major de Sant Mateu 2019. L’obra escollida pel Grup de Teatre del Casino Valliranenc per a aquest...


Fase final per a la Variant de ValliranaVariant  13/09/2019

Fase final per a la Variant de Vallirana

La Variant es posarà en funcionament quan s'acabin totes les proves de seguretat amb les escomeses elèctriques definitives.

13/09/2019. La Comissió de la Variant de Vallirana es va reunir ahir per seguir analitzant la progressió de la infraestructura. Com a novetat, el cap de la Demarcació de Carreteres de...


Publicades noves bases d’ofertes de treballOcupació  13/09/2019

Publicades noves bases d’ofertes de treball

Per a tècnic/a auxiliar de biblioteca i per a borsa de treball d’arquitectes

13/09/2019. Ahir es va publicar les bases de dues ofertes de treball, les corresponents a la creació d’una borsa de treball d’arquitectes i, també, les bases de tècnic auxiliar de...


Lluís Bonet estarà present a la reunió de la Comissió de la Variant12/09/2019

Lluís Bonet estarà present a la reunió de la Comissió de la Variant

Per explicar el resultat de les proves que s’han realitzat i la situació per a la seva posada en marxa

12/09/2019. El cap de la Demarcació de Carreteres de l’Estat a Catalunya i responsable de les obres de la Variant, Lluís Bonet, estarà present a la reunió de la Comissió de la...


Got de plàstic reutilitzable12/09/2019

Got de plàstic reutilitzable

Per una Festa Major lliure de residus

12/9/2019. L’Ajuntament de Vallirana posa en marxa una campanya de gots reutilitzables per a la Festa Major de Sant Mateu 2019. Sota el lema “Oh my got”, aquests gots estaran...


Es cancel·la la Cursa Popular11/09/2019

Es cancel·la la Cursa Popular

Es valorarà fer-la en properes dates

11/09/2019. Les entitats organitzadores de la Cursa Popular de Vallirana s'han reunit aquest matí a les 8.30 h i han decidit cancel·lar la cursa, tenint en compte les males condicions del...


La vigília de la Diada de Catalunya, a l’interior del Casino10/09/2019

La vigília de la Diada de Catalunya, a l’interior del Casino

La Cursa Popular es manté, a l’espera del temps de demà a primera hora

10/09/2019. Davant la previsió de pluja per aquesta nit, la regidoria de Cultura ha informat que els actes de la vigília de la Diada de Catalunya se celebraran a l’interior del Casino...


El Lledoner ja té fibra òpticaTelecomunicacions  10/09/2019

El Lledoner ja té fibra òptica

Amb aquest barri es dóna per finalitzat el desplegament de la fibra a tot el municipi

10/9/2019. Telefònica informa que des d’avui, 10 de setembre, tots els veïns i veïnes del Lledoner ja disposen de fibra òptica. Un servei per la ciutadania que ha estat possible...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem