cercador

Agenda

Dissabte, 29 de Agost de 2015

Calendari Agenda: Agost de 2015
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1272829303112
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest estiu, on has anat o aniràs de vacances?

Actualitat

Més noticies

Publicades les bases pels ajuts per a material escolar i llibresServeis Socials i Ensenyament  27/08/2015

Publicades les bases pels ajuts per a material escolar i llibres

Per al curs 2015-2016

27/08/2015. Recordeu que, des de ja fa setmanes, es poden consultar en aquest web municipal les bases que regiran els ajuts econòmics per a material escolar per a les famílies que ho...


El CF Vallirana inicia la temporadaEsports  26/08/2015

El CF Vallirana inicia la temporada

Si t’agrada el futbol, fes una prova amb l’equip femení!

El CF Vallirana comença una nova temporada amb l'Amateur A i el femení al capdavant. L'equip Amateur, que jugarà a 2a Catalana després de quedar campió la temporada passada, comença...


Poques setmanes per preparar el teu trastoFesta Major  25/08/2015

Poques setmanes per preparar el teu trasto

I participar a la baixada de Festa Major

25/08/2015. Resten menys de quatre setmanes per tenir el trasto a punt i inscriure’s a l’11a Baixada de Trastos de la Festa Major 2015. Enguany amb l’al·licient de recuperar el...


Un conte infantil a Vallirana? Ja l’has escrit?Cultura  24/08/2015

Un conte infantil a Vallirana? Ja l’has escrit?

Concurs de conte il·lustrat infantil de Vallirana

24/08/2015. L’estiu amb les vacances; quin millor moment per escriure un conte infantil i per il·lustrar-lo? Doncs, si t’hi animes, tens l’oportunitat de participar en el concurs de...


Oferta Pública d’Ocupació: ampliació termini  presentació a les borses d’educador/a social i treballador/a socialOcupació  21/08/2015

Oferta Pública d’Ocupació: ampliació termini presentació a les borses d’educador/a social i treballador/a social

Ampliació fins al pròxim 10 de setembre de 2015

Avui, dia 21 d’agost, s’ha aprovat l’ampliació del termini de presentació d’instàncies dels processos de selecció de les borses de treball d’Educador/a Social i...


Oferta Pública d’Ocupació: ampliació termini procés de selecció de mestre/a d’escola d’adultsOcupació  21/08/2015

Oferta Pública d’Ocupació: ampliació termini procés de selecció de mestre/a d’escola d’adults

Ampliació fins al pròxim 10 de setembre de 2015

Avui dia 21 d’agost s’ha aprovat l’ampliació del termini de presentació d’instàncies del procés de selecció d’un lloc de treball de mestre/a d’escola d’adults, fins al...


Concurs d’Escultura Sant Mateu 2015Festa Major  21/08/2015

Concurs d’Escultura Sant Mateu 2015

Amb materials reciclables

21/08/2015. El Cercle Artístic de Vallirana proposa de nou per a la Festa Major de Sant Mateu el concurs d’Escultura amb material reciclable previst per a dissabte 19 de setembre al Parc...


Prepara ja el teu equip per estirar la cordaFesta Major  19/08/2015

Prepara ja el teu equip per estirar la corda

En el concurs de Festa Major

19/08/2015. La Festa Major ens portarà la 3a edició del concurs d’Estirar Corda que organitza APUNT-Diables Banyuts de Vallirana. Atès que s’hi pot participar en equips de 5 membres,...


La Festa Major canviarà les truites per tapesFesta Major  17/08/2015

La Festa Major canviarà les truites per tapes

Nou concurs per a la nit del sopar popular

17/08/2015. Després de quatre anys amb el concurs de truites de Festa Major que es feia coincidir amb el sopar popular, enguany s’ha decidit canviar la proposta i es farà un concurs de...


Cursa Popular 11 de setembre 2015Esports  14/09/2015

Cursa Popular 11 de setembre 2015

Inscripcions a partir del 17 d’agost

14/08/2015. L’11 de setembre arribarà la 27a edició de la Cursa Popular de Vallirana que enguany organitza el Club Triatló Vallirana amb l’Ajuntament des de la seva regidoria...


Kàrstica i Pedalada Popular 2015Festa Major  13/08/2015

Kàrstica i Pedalada Popular 2015

El 20 de setembre amb inscripcions ja obertes

13/08/2015. El Club Ciclista Pinxo Vallirana organitza per a la Festa Major 2015 una nova Kàrstica Pedalada BTT Vallirana Memorial Àngel Noguera, que arriba a la seva tretzena edició. En...


L’atur continua baixant a ValliranaOcupació  12/08/2015

L’atur continua baixant a Vallirana

Després del descens de juny

12/08/2015. Les dades de l’Observatori Comarcal del Baix Llobregat confirmen la progressió a la baixa de les xifres d’aturats a Vallirana en els darrers mesos. Així, després que el...


Aparcament per als afectats per les obres del carrer de Sant MateuVia Pública  11/08/2015

Aparcament per als afectats per les obres del carrer de Sant Mateu

A la rambla de la Sobirania

11/08/2015. Amb motiu de les obres d’arranjament del carrer de Sant Mateu que també afecten la cruïlla amb el carrer de Miquel Batlle, des de demà dimecres 12 d’agost i durant dues...


Ple extraordinari i urgent amb una moció per la variantVariant  11/08/2015

Ple extraordinari i urgent amb una moció per la variant

Aquesta tarda a les 18 h

11/08/2015. La Comissió de Treball per a la Variant formada pels partits representats al consistori municipal i per la ciutadania es va reunir ahir dilluns 10 d’agost amb caràcter...


Places per a la borsa de treball de l’AjuntamentOcupació  11/08/2015

Places per a la borsa de treball de l’Ajuntament

De treballador/a social i de educador/a social

11/08/2015. Avui s’han fet públiques les bases que han de regir la selecció, mitjançant concurs oposició, d’una borsa de treball per a cobrir, en règim de personal laboral...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

19 Dies

per a l'inici de la Festa Major de Sant Mateu 2015

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem