cercador

Agenda

Dimecres, 5 de Agost de 2015

Calendari Agenda: Agost de 2015
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 1272829303112
Setmana 23456789
Setmana 310111213141516
Setmana 417181920212223
Setmana 524252627282930
Setmana 631123456

ENQUESTA

Aquest estiu, on has anat o aniràs de vacances?

Actualitat

Més noticies

S’amplia l’acord amb la Fundació AstresOcupació i serveis  05/08/2015

S’amplia l’acord amb la Fundació Astres

Es passa de 3 a 5 dies de feina a la setmana

05/08/2015. El passat 23 de juliol es va signar al despatx de l’alcaldessa l’ampliació de l’acord amb la Fundació Astres per la qual s’incrementen els dies de treball d’aquesta...


Nou curs de conducció de carretons elevadorsFormació  04/08/2015

Nou curs de conducció de carretons elevadors

Hi van participar 18 alumnes

04/08/2015. Del 16 al 24 de juliol, l’Ajuntament va organitzar un nou curs de conducció de carretons elevadors, on també va participar amb el finançament del 75% del cost. El curs...


Les noves pistes de skate obertes al públicEspais públics  03/08/2015

Les noves pistes de skate obertes al públic

Des de divendres 31 de juliol

03/08/2015. Les noves pistes de skate construïdes a l’entorn de l’antiga fàbrica de xocolata, on ara hi ha el nou supermercat de la cadena Mercadona, es van obrir al públic divendres...


La Masia Molí de Can Batlle i el Casal de Joves, de vacancesServeis  03/08/2015

La Masia Molí de Can Batlle i el Casal de Joves, de vacances

Durant el mes d’agost

03/08/2015. Com en anteriors anys les dependències municipals del Casal de Joves i de la Masia Molí de Can Batlle aprofiten el mes d’agost per fer vacances. Per això les...


Repintat dels aparcaments públics del centre. Dilluns no s’hi podrà aparcarVia Pública  31/07/2015

Repintat dels aparcaments públics del centre. Dilluns no s’hi podrà aparcar

En concret: aparcament del Parc Central, Aparcament Central exterior i planta superior i aparcament del carrer d’Assumpció Mitjans

31/07/2015. El proper dilluns 3 d’agost es procedirà a les feines de repintat de diversos aparcaments públics i, per tant, estaran tancats i fora de servei durant la jornada. Es prega...


Increment de la partida de Serveis Socials en 75.000 €Municipal  31/07/2015

Increment de la partida de Serveis Socials en 75.000 €

Amb la modificació de crèdit aprovada en el Ple

31/07/2015. El Ple municipal va aprovar en la sessió ordinària d’ahir la modificació de crèdit que permetrà incrementar la partida de Serveis Socials aquest 2015 amb 75.000 €....


Cooperació amb CervellóMunicipal  30/07/2015

Cooperació amb Cervelló

Reunió de treball

29/07/2015. La setmana passada es van reunir a l’Ajuntament de Vallirana l’alcaldessa, Eva Martínez, amb l’alcalde de Cervelló, José Ignacio Aparicio, acompanyats per diversos...


Continua el desplegament de la fibra òptica a ValliranaComunicacions  29/07/2015

Continua el desplegament de la fibra òptica a Vallirana

Reunió entre Ajuntament i Movistar

29/07/2015. L’alcaldessa de Vallirana, Eva Martínez, i els regidors de Seguretat i Medi Ambient, Innovació i Projectes, Òscar Suñé, i d'Urbanisme i Barris, Jordi Urrea, es van reunir...


Semàfors amb senyal acústicMobilitat  29/07/2015

Semàfors amb senyal acústic

El primer dispositiu ja és operatiu

29/07/2015. L’Ajuntament de Vallirana, a partir de la sol·licitud d’un ciutadà, ha iniciat un procés d’instal·lació de dispositius de senyal acústic als semàfors del carrer...


L’ADF de Vallirana a l’incendi d’ÒdenaEntitats  28/07/2015

L’ADF de Vallirana a l’incendi d’Òdena

Feines de suport amb membres d’altres ADF

28/07/2015. Dos membres voluntaris de l’ADF de Vallirana es van desplaçar ahir dilluns amb més companys d’ADF d’altres localitats com Corbera, Torrelles, Molins de Rei, Olesa i el...


Primer Ple ordinari de la legislaturaMunicipal  28/07/2015

Primer Ple ordinari de la legislatura

Dijous 30, a les 20 h

28/07/2015. Dijous a les 8 h del vespre es farà el primer Ple ordinari de la legislatura, amb una sessió que conté inicialment 14 punts a l’ordre del dia, amb propostes de modificació...


Festa Major del Pla del Pèlag 2015Barris  28/07/2015

Festa Major del Pla del Pèlag 2015

31 de juliol i 1 i 2 d’agost

28/07/2015. El proper cap de setmana el barri del Pla del Pèlag celebrarà un estiu més la seva Festa Major, amb tot un seguit d’activitats pensades per a totes les edats, que pretenen...


La solidaritat aporta més de 2 tones de menjarCooperació  27/07/2015

La solidaritat aporta més de 2 tones de menjar

A la campanya d’estiu de recollida d’aliments

23/07/2015. La campana de recollida d’aliments de l’estiu s’ha tancat enguany amb un total de 2,2 tones d’aliments, que aniran directament al Banc d’Aliments local tant de la Creu...


Recorda: a l’agost, no cal posar el rellotge!Aparcament  27/07/2015

Recorda: a l’agost, no cal posar el rellotge!

No hi ha limitació horària a les zones d’aparcament

28/07/2015. Durant el mes d’agost, en aquelles zones d’aparcament amb horari restringit, es pot aparcar sense limitació horària. Per tant, no serà necessari indicar l’hora...


Es mantindrà el Vallibús durant l’agostTransport públic  24/07/2015

Es mantindrà el Vallibús durant l’agost

Amb els mateixos horaris de l’any passat

24/07/2015. Aquest 2015 el Vallibús mantindrà el funcionament durant el mes d’agost, els dies feiners, amb el mateix horari que es va utilitzar l’any passat, que es va ampliar el...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

43 Dies

per a l'inici de la Festa Major de Sant Mateu 2015

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem