cercador

Agenda

Dilluns, 30 de Maig de 2016

Calendari Agenda: Maig de 2016
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12526272829301
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Has vist el projecte guanyador del Concurs d'Idees per al pavelló esportiu? Què n'opines?

Actualitat

Més noticies

Ruta de la tapa i Shopping Night a ValliranaComerç  30/05/2016

Ruta de la tapa i Shopping Night a Vallirana

Organitzat per Unió de Botiguers

30/05/2016. Del 9 al 13 de juny, la Unió de Botiguers de Vallirana, amb la col·laboració de l’Ajuntament, serà protagonista al municipi amb dues propostes comercials força...


«Utilitza el teu smartphone en la recerca de feina»Formació  30/05/2016

«Utilitza el teu smartphone en la recerca de feina»

Nova jornada d’Ocupació

30/05/2016. La Regidoria d’Ocupació, Comerç, Empresa, Consum i Turisme organitza una nova jornada d’ocupació, dimarts 7 de juny, de 17 a 20 h, sota el títol «Utilitza el teu...


Innovació i creativitat empresarialFormació  30/05/2016

Innovació i creativitat empresarial

Curs de l’1 al 15 de juny

30/05/2016. Aquesta setmana es dóna inici al curs «Innovació i creativitat empresarial» que organitza la Regidoria d’Ocupació, Comerç, Empresa, Consum i Turisme. Serà dimecres 1 de...


Unanimitat per la reforma horàriaMunicipal  27/05/2016

Unanimitat per la reforma horària

Es va aprovar en el Ple ordinari

27/05/2016. Amb els vots de tots els regidors i regidores es va aprovar per unanimitat la moció a favor de la Reforma Horària a Vallirana, en el Ple ordinari d’ahir dijous 26 de maig....


Festival de l’Agenda Jove 2016Joventut  27/05/2016

Festival de l’Agenda Jove 2016

Dissabte, 4 de juny

26/05/2016. L’Agenda Jove celebrarà el seu 3r festival dissabte 4 de juny a les 18.30 h, amb la principal novetat del debut del grup musical de joves “Another Rules”, format pels 22...


Consum: Quins són els teus drets?Orientació  27/05/2016

Consum: Quins són els teus drets?

Xerrada, divendres 3 de juny

27/06/2016. Des de la Regidoria d’Ocupació, Comerç, Empresa, Consum i Turisme, en col·laboració amb la Diputació de Barcelona, divendres 3 de juny a les 10.30 h es farà una xerrada...


Participa al XIII Concurs de Cartells de Festa MajorJoventut  27/05/2016

Participa al XIII Concurs de Cartells de Festa Major

Busquem la imatge de la Festa Major d’enguany.

27/5/2016. Divendres 3 de juny finalitza el període de presentació de les obres per al XIII Concurs de Cartells de Festa Major, organitzat per la Regidoria de Joventut, i que serà la...


V Fira del Vi i del Cava de ValliranaFires  26/05/2016

V Fira del Vi i del Cava de Vallirana

18 i 19 de juny

26/05/2016. El cap de setmana del 18 i 19 de juny arriba la 5a edició de la Fira del Vi i del Cava de Vallirana, amb un total de 14 cellers, 7 carpes de la restauració local, així com...


El PIDCES fa prevenció sobre els efectes de les drogues i el tabacJoventut  26/05/2016

El PIDCES fa prevenció sobre els efectes de les drogues i el tabac

Activitats destinades als alumnes de secundària.

26/05/2016. Coincidint amb la setmana sense fum i el dia mundial de la Salut, la Regidoria de Joventut ha organitzat un PIDCES molt didàctic amb els alumnes de secundària del municipi.Les...


Obertes les inscripcions a les Colònies de l’EsplaiEntitats  26/05/2016

Obertes les inscripcions a les Colònies de l’Esplai

Enguany seran al Castell de l’Areny

26/05/2016. El Grup d’Esplai Parròquia de Vallirana ha obert el període d’inscripcions per a les colònies d’estiu d’aquest any, que seran de l’1 al 10 d’agost, a la casa de...


El pas de l’escola bressol a P3Ensenyament  25/05/2016

El pas de l’escola bressol a P3

Xerrada informativa

25/05/2016. Aquest dilluns a la tarda, a les instal·lacions de l’escola bressol municipal Els Barrufets, es va fer una xerrada informativa sobre el pas de l’escola bressol a...


Martina Roig, del Pompeu Fabra, premiada al Concurs BBVA de Dibuix EscolarEnsenyament  25/05/2016

Martina Roig, del Pompeu Fabra, premiada al Concurs BBVA de Dibuix Escolar

Segon premi de la seva categoria

25/05/2016. Martina Roig Soto, alumna de 3r A del Pompeu Fabra, va rebre el segon premi de la seva categoria en el 35è Concurs BBVA de Dibuix Escolar 2016, pel seu treball basat en el...


Dijous 26, sessió ordinària del ple municipalMunicipal  24/05/2016

Dijous 26, sessió ordinària del ple municipal

Entre els 16 punts, 7 mocions

24/05/2016. Dijous 26 de maig a les 20 h es farà a la sala de plens la sessió ordinària del ple municipal corresponent al mes de maig. A la convocatòria de la sessió s’inclouen 16...


Homenatge del futbol local a Pepe ReyesEsports  24/05/2016

Homenatge del futbol local a Pepe Reyes

Exjugador del Vallirana i el FC Barcelona, entre altres equips

24/05/2016. Diumenge 22, el Club Atlètic Veterans de Vallirana, amb la col·laboració del CF Vallirana, va organitzar l’homenatge del que fou un dels referents del futbol valliranenc...


L’Aleví B de la Penya Blaugrana, campió de lligaEsports  24/05/2016

L’Aleví B de la Penya Blaugrana, campió de lliga

Pujarà a 2a divisió

24/05/2016. L’equip aleví B de la Penya Blaugrana Vallirana va assolir aquest passat cap de setmana el títol de lliga en el grup 14 de la tercera divisió de la Federació Catalana de...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem